Witaj słoneczno-serdecznie

15057788_885003608302356_899850196_nŚWIĘTA IDĄ… podobno? Słyszę, że w Polsce zima, dostaję zdjęcia śniegu – dowieźć się go przecież tu do mnie nie uda. Uruchamiam więc mroźną wyobraźnię i od razu mi w sercu cieplej, jak w polskim domu. Jednak niech Cię Twoja gorąca wyobraźnia nie zmyli. Niech Cię nie sprowadzi na bezdroża błędnych przekonań o upalnym wiecznym afrykańskim słońcu, bo u nas też nastała zima!

Senegalczycy coraz częściej zakładają czapki na głowę i gdzieniegdzie niesie się głośne kichnięcie. Kicha sąsiad  z dołu lub czasem ktoś na ulicy. Z reguły mężczyźni, kobiety najwyraźniej  pozostały w słonecznym nastroju.

Te kichnięcia i czapki to NIC dziwnego. Jak to zimą przystało,  ochłodziło się o parę stopni. Temperatura spadła z 36stopni w słońcu do 33? 🙂 ale wieczory są już w Senegalu zdecydowanie chłodniejsze, ponad 20parę stopni – brrrrrr. 

Święta idą… tak mówią. Patrzę w kalendarz, listopad się kończy – faktycznie zbliżają się coraz bardziej, więc i ja zmierzam żwawym krokiem ku Tobie po plaży z ciekawym pomysłem. Zainspirowała mnie poranna wymiana maili z dawnym, zawodowym znajomym. Zakupił moją książkę siostrzenicy w prezencie świątecznym i poprosił o autograf. Nie będziemy książki przecież wysyłać na linii Polska – Senegal – Polska bo może gdzieś zabłądzić/stopnieć i zniknąć- już z jedną tak się stało. Komukolwiek się ostatecznie przytrafiła w Polsce (bo tam się zawieruszyła), niech się dobrze czyta!

1600Pomysł jest taki: jeżeli chcesz komuś sprawić prezent moją książką z osobistymi noworocznymi życzeniami i AUTOGRAFEM, napisz do mnie maila lub na Facebooku, a ja przygotuję treść dla odbiorcy w zależności od jego upodobań. Dobiorę afrykańską kartkę tematycznie (zamiłowanie do zwierząt, przyrody, dzieci, ludzi, budynków, sztuki, muzyki etc) i wyślę do Ciebie tradycyjną (za pokryciem kosztów) lub elektroniczną formą z  z dedykacją dla właściwej osoby.

Pozdrawiam serdecznie i słonecznie z zimowego, plażowego Senegalu 🙂 Joanna