Witaj w sobotni swiąteczny poranek wypełniony życzeniami,

xmass chlopiek tshirtyChłopiec przebiegł przez ulicę zostawiając po sobie na czarnym asfalcie odciśnięte jasnym pyłem ślady klapek. Przebiegł i pobiegł dalej. Zniknął z zasięgu mojego wzroku, ślad po sobie pozostawiając w przestrzeni, na ziemi i w mej pamięci. Nakreślona jego skocznymi ruchami niewidoczna linia, energetyczna sygnatura towarzyszy mi wspomnieniem i coś chce przekazać… choć jeszcze nie wiem w jakie słowa i jaką jasną treść za sobą ciągnie.

Kolejny łyk hinduskiej gorącej i aromatycznej Masala Chai przyjemnym ciepłem rozgrzewa brzuch przywołując inspirację. Piszę do ciebie z Annapurny, niechaj natchnienie spłynie na mnie więc z jej wysokiego ośmiotysięcznego szczytu. Restauracja hinduska w Dakarze przyjęła trafną nazwę, przyznaję jej w duchu. ‘Anna’ w sankskrycie oznacza pożywienie, ‘purna’ wypełnienie. Jestem więc w miejscu Wypełnionym Pożywieniem i ‘czekam’ na inspirację od tej jednej z hinduistycznych bogiń.

xmass cukierniaW ten czas świąteczny …. – i nadal pustka w głowie, muzyka hinduska wybija bollywoodzkie skoczne bum bum, za oknem Senegalczycy pucują samochody w ręcznej myjni, słońce niezmiennie świeci  i niewiele osób chodzi po ulicy, za to samochodów sporo. Biorę głęboki oddech, przymykam oczy, przywołuję wizję chłopca i górskiego szczytu ze zdjęcia na internecie i zawieszam się w Byciu. Zastygając w chwili oddaję się wenie twórczej od Annapurny –  Matki Żywicielki, siedząc wygodnie na krześle w jakimś miejscu na zachodnim cyplu afrykańskiej ziemi Matki Kreatorki i Rodzicielki. Sama jestem ciekawa co mi się smacznego w głowie urodzi, z takiego połączenia!

ja i pelnia newW ten czas świąteczny życzę Ci by Twoja obecność rozświetlała wszystkie przestrzenie, w których pozostawisz swoje stopy, wprowadzając w nich ład i harmonię; Niechaj Twoja energetyczna sygnatura zostanie w pamięci i sercach wszystkich, którzy znajdą się w jej zasięgu dodając im skrzydeł i lekkości życia;

Niechaj obfitość miłości, życzliwosci, serdeczności, dobrostanu, dobrobytu, zasobności i pysznego pożywienia wypełni wspólny czas Odrodzenia Światła rozpoczęty środowym przesileniem zimowym. Życzę Ci i Twoim najbliższym odżywczego pokarmu dla duszy i ciała na ten czas życia, począwszy od tej chwili. Niechaj wypełnią się powyższymi jakościami Twoje sekundy, minuty, godziny, tygodnie czy lata – jeśli taka jest Twoja szczodra wola!

Pozdrawiam Cię serdecznie z zimowego, słonecznego i gościnnego Senegalu

xmass sprzedawca ulicznyJoannaxmass lody

we współpracy

z

Matką Annapurną –  Żywicielką

i

Matką Afryki – Stworzycielką