Senegal na sportowo

SURFING – Dakar słynie z wielu miejsc nurkowych. Jednym z nich jest wysepka Ngor na której znajduje się SurfCamp lub Malika Surf Camp na lądzie  – oferują proste warunki noclegowe. W okolicy są inne hotele o wyższym standardzie.

Główne miejsca surfingowe w Dakarze znajdują się w dzielnicy Les Almadies, Mamelles, Yoff czy Ouakam. Surferzy przemieszczają się między nimi, a w przerwie jedzą smaczne jedzenie w licznych restauracjach i barach na plaży. 

NURKOWANIE. Instruktorzy PADI w Diving Nautilus wprowadzą Cię w podwodny świat wokół Dakaru: fauna i flora, wraki. Oferują kursy PADI i FFESSM.

GOLF. 2 miejsca: Golf Club Point des Almadies (Dakar) i miejscowości Saly (1.5h z Dakaru) – Golf de Saly

INNE atrakcje sportowe:  pływanie (np. przepłynięcie 3 km z Dakaru na wyspę Goree), yachting (Club de voile de Dakar) wędkowanie (np. połowy błękitnego Marlina czy wyruszenia z rybakami w kolorowej pirodze), loty widokowe, jazda konna na plaży, yoga na plaży, jazda quadami po buszu, przez wioski między baobabami. Uczestnictwo w słynnych zapasach senegalskich LAAMB (wspólny trening na plaży), czy meczu piłkarskim.

Zorganizuj swój pobyt samodzielnie lub skorzystaj z moich usług
polka.w.senegalu@gmail.com    WhatsApp: +48 601 813 392