#baobabki SENEGAL *Afryka Zachodnia*

BAOBABKI to świadome, dojrzałe i potężne Babki, jak tutejsze Baobaby 🙂

Jeżeli czujesz Zew, Zawołanie i Przywołanie…. spotykamy się w Senegalu, kraju  365 dni SŁOŃCA nad OCEANEM ATLANTYCKIM na niezwykłym pobycie dla KOBIET. Polek ze ŚWIATA, które cenią KOLORY i PIĘKNO ŻYCIA, lubią je CELEBROWAĆ i SMAKOWAĆ w dobrym gronie… Kobiet PRZEDSIĘBIORCZYCH, które znają MOC wzajemnej INSPIRACJI i serdecznej WYMIANY… Kobiet CIEKAWYCH INNYCH KULTUR i AFRYKI, GOTOWYCH NA żywiołowe RYTMY bębnów, gorące SŁOŃCE i mocne BARWYwszystko to, co ODŻYWIA i NASYCA CIAŁO, UMYSŁ oraz SERCEKobiet, które kochają MĘŻCZYZN i wiedzą, że czasami WARTO dać sobie wzajemnie przestrzeń i naładować kobiece baterie w gościnnym kraju – Senegalu przyjaznych żywiołów: Oceanu, Słońca, Wiatru i Ziemi! 

obejrzysz FILM Z POBYTU  

pobierz *baobabki w Senegalu* Program Pobytu i RECENZJE


kolejna edycja to LISTOPAD 2021 
wstępne zapisy mailowo joanna75africa@gmail.com lub +48 669 989 219

12 dni/11 nocy: PODANE DATY dotyczą dnia przylotu do/wylotu z Dakaru. 
orientacyjna INWESTYCJA: 
ok. 1600 Euro (min.10-max.12 kobiet)
 + przelot własny do Dakaru (2500 - 3500zł)


Obejrzyj Program o Senegalu -  POKAŻ NAM ŚWIAT Jakub Porada i Joanna Wieczorek w TVN24 BiS - kliknij tutaj oraz nagranie ' ile kosztuje podróż do Dakaru' - kliknij tutaj 
#baobababki w kameralnym gronie (max. 12 kobiet) to niezwykłe odkrycie Afryki w ciekawy, inspirujący, energetyczny i bezpieczny sposób: 

7 wyjątkowych lokalnych spotkań tematycznych Atelier Kobiet 

warsztat tańca afrykańskiego 

warsztat gry na bębnach o zachodzie słońca 

afrykański masaż

3 atrakcyjne wycieczki: wyspa muszelkowa Joal-Fadiouth, malownicze jezioro różowe Lac Rose, słynna wyspa Goree

spotkania tematyczne z Joanną o duchowości, energetyce i mocy osobistej; spotkania z Ziemią i Żywiołami Gaji - zanurzenie w Byciu.. Pięknie.. Harmonii plus... sporo niespodzianek :-)

przeczytaj WRAŻENIA UCZESTNICZEK na zdjęciach  

OGÓLNY PLAN POBYTU. 

Dzień 1 – przelot do Dakaru. Dzień 1-8 – pobyt w Domu Relaksu Le Bentenier w Nianing na południe od Dakaru. 14 domków w stylu afrykańskim z basenem, ogrodem pachnącym kwiatami i przepysznym jedzeniem – gotują dla nas Panowie! :-). Nasza oaza położona nad oceanem w rybackiej wsi tętniącej życiem.  

Tu intensywnie odczuwasz i doświadczasz codzienności Senegalu. Zanurzasz się w przyjemne ciepło Afryki, jej jasne światło, zapachy, energetyczne rytmy i barwy na siedmiu różnorodnych spotkaniach *Atelier Kobiet* : sięgasz do źródła stworzenia *Niemowlęta – wizyta w żłobku*, rozbudzasz twórczość i kreatywność *Dzieci – odwiedziny w podstawówce*, rozkwitasz pełniej w kobiecości niczym barwny i soczysty kwiat *Kobieta – spotkania z Senegalkami* czy celebrujesz moc rodzinnych więzi *Rodzina – moc wspólnoty* —>  idziemy do krawcowej, która szyje Twój afrykański strój, gotujemy wspólnie z rodziną, tańczymy do bębnów, dekorujemy elegancko głowy i zasiadamy w wieczornym kręgu by wsłuchać się w opowieści o zwyczajach i sensualnych sekretach Afrykanek. I to nie wszystkie atrakcje….

DZIEŃ 9-10.  Przenosimy się na 2 noce do hotelu z piękną, szeroką plażą. To Czas Nasycenia i Odprężenia. Wycieczka nad jezioro różowe Lac Rose – Retba.

DZIEŃ 11 – wyspa Goree i Dakar.

Dzień 12 – Dakar – wizyta u stylistki Aidy, której moda łączy elementy afrykańskie i europejskie. Zakupy, zwiedzanie, ostatnie impresje Dakaru. Wylot. 

CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ? Spotykamy się z aktywnymi lokalnie Senegalkami, które biorą inicjatywy w swoje ręce. Zrzeszają się razem, by wspólnie tak działać, by lepiej się żyło ich rodzinom i całej wiosce.  Kontrasty naszych różnych stylów życia i światów, wzbogacają nas wzajemnie. Tworzy się międzykulturowe połączenie między nami – kobietami, wzmacnia solidarność i likwidujesz wiele stereotypów dot. Afryki. Ponadto, Senegal wibruje życiem, śmiechem, muzyką i mocą żywiołów.

Ta mieszanka powoduje, że tu doświadczasz Celebracji Życia – odprężenia, nasycenia, przyjemności, relaksu, błogości, radości, nowych przyjaźni, inspiracji, rześkich kąpieli w chłodnym zimą oceanie, żaru gorącego słońca, intensywnych żywiołów, mocnych barw, niezwykłych spotkań u Źródła, ze Sobą i innymi Kobietami. Wszystkiego co nasłonecznia, doładowuje energią życia i siłą ducha wypełniając Ciebie dokładnie tym, czego najbardziej potrzebujesz. Brzuch przepełnia śmiech, umysł odzyskuje klarowność, ciało rozkwita energią życiową, a w sercu gości spokój i pokój. Afryka każdej z nas daje dokładnie to czego potrzebujesz najbardziej w danym momencie życia.

Pobyt współtworzę z francuską Nadine, właścicielką Domu Relaksu i lokalnego biura podróży – Organizator pobytu. Nadine od 30 lat żyje w Senegalu i aktywnie wspiera lokalne inicjatywy Senegalek. Tu kobiety zrzeszają się prężnie, by wspólnie działać dla lepszego życia rodziny i wioski. Nadine założyła trzy szkoły dla dzieci. Od lat organizuje tygodniowe pobyty dla kobiet francuskojęzycznych. Od 2018 zapraszamy do Senegalu Polki ze świata. Wystarczy, że dolecisz do Dakaru i porozumiewasz się w języku polskim, angielskim lub francuskim. W czasie całego pobytu jestem pilotem, opiekunką grupy i tłumaczką. Codziennie dzielę się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem. Joanna

Do zobaczenia w Słonecznym, Barwnym i Gościnnym Senegalu! JOANNA


 

REZERWACJE & INFORMACJE  joanna75africa@gmail.com

WhatsApp +48 669 989 219

INSTAGRAM

Fb: @Joanna P Wieczorek