Witaj słonecznie,

na miły początek, środek lub koniec Twojego dnia piękne nagranie

http://player.vimeo.com/video/58611141?autoplay=1

Oda do Radości na klawiszach mojego laptopa chce zmienić tytuł na Odę do Młodości. Czemu? bo radość odmładza, radość dodaje energii, radość odżywia i zachwyca. Chcesz być szczęśliwa/ szczęśliwy, zadowolona/zadowolony – odczuwaj entuzjazm i zachwyt w każdym momencie by utrzymywać się na wysokiej fali radia. Nie odczuwasz go? Wzbudź go w sobie (wdzięcznością, wspomnieniem, marzeniem) i

SURFUJ NA FALI WYSOKIEJ CZĘSTOTLIWOŚCI DLA CODZIENNEJ RADOŚCI!

 czemu? bo muzyka leczy, muzyka uzdrawia, muzyka harmonizuje jeśli się jej nic nie ujmuje. Muzyka, której się ujmuje niszczy biopole człowieka (naturalną aurę wokół) i wprowadza zamęt w jego życie. Powoli. Bardzo powoli…

Przypomnij sobie dziś, jeśli chcesz 2 twarze muzyki: budującą (np. muzyka klasyczna) lub niszczącą (heavy metal, ciężki rock). Lub przeskocz od razu na sam dół po tekst Ody do radości i ciesz się słonecznym dniem bez względu na pogodę za oknem!

EKSPERYMENT Z KOZAMI. 2 kozy zamknięto w osobnych pomieszczeniach. Puszczono muzykę i dano siana. Jedna słuchała brzmień klasycznych, druga ciężki rock. Zamknięto je na 1.5 godziny. Potem naukowcy otworzyli drzwi. Koza klasyczna: stała spokojnie, zjadła siano i dala mleka więcej niż zazwyczaj. Koza rockowa biegała po pokoju, nie jadła, bodła w ściany a mleka w ogóle nie dala. Muzyka działa bardzo szybko na świat zwierząt. U człowieka proces trwa dłużej ale jest wyraźnie zauważalny. Niszczy ludzką psychikę, nie od razu ale stopniowo.

JAPONIA: Kraj skał. Brak dobrych gleb ale nie ma problemow z warzywami. Ten naród zorganizował cieplarnie i sztuczna glebę. W szklarniach puszczają muzykę klasyczna. Okazuje się że urodzaj zwiększą się o 20-30% bo muzyka ta jest twórcza. Po drugiej stronie mamy muzyka niszczącą: ciężki rock, metal. Jest gniewna, niesie dysonans.

WODA i Dr Emoto: Sprawdzał reakcje wody na różne rodzaje muzyki (np. heavy metal porównywano z muzyką relaksacyjną, ludową i poważną). Po jej zamrożeniu okazywało się, że obraz kryształów wody jest w każdym przypadku inny. Ciężka muzyka tworzyła niesymetryczne, szarpane struktury. Pomyśl, że ciało człowieka składa się w większości z wody i wniosek gotowy (więcej na https://www.joannawieczorek.com/wodzie-mocy-stworczej-czlowieka/)

ODA DO RADOŚCI:

SliderImage01O, radości, iskro bogów,
Kwiecie Elizejskich pól,
Święta, na twym świętym progu
Staje nasz natchniony chór.
Jasność twoja wszystko zaćmi,
Złączy, co rozdzielił los,
Wszyscy ludzie będą braćmi
Tam, gdzie twój przemówi głos.
Patrz, patrz, wielkie słońce światem
Biegnie sypiąc złote skry,
Jak zwycięzca i bohater
Biegnij bracie tak i ty.
Radość tryska z piersi Ziemi,
Radość pije cały świat,
dziś wchodzimy, wstępujemy,
Na radości złoty ślad

Ona w sercu, w zbożu, w śpiewie,
Ona w splocie ludzkich rąk,
Z niej najlichszy robak czerpie,
W niej największy nieba krąg.
Wstańcie, ludzie, wstańcie wszędzie,
Ja nowinę niosę wam:
Na gwiaździstym firmamencie
Bliska radość błyszczy nam.

[http://www.tekstowo.pl/piosenka,hymn_ue,oda_do_radosci.html]

Pozdrawiam słonecznym kolorem słoneczników

Joanna 🙂 życie w rozkwicie – życie w kolorycie